kdesvn - en to eo translation catalogue (595 entries)

en: ssh-askpass for kdesvn
eo: ssh-askpass por kdesvn

en: Copyright (c) 2005-2009 Rajko Albrecht
eo: Kopirajto (c) 2005-2009 Rajko Albrecht

en: Prompt
eo: Komandinvito

en: Please enter your password below.
eo: Bonvolu enigi vian pasvorton sube.

[ctx: @title:window]
en: Password
eo: Pasvorto

en: Checkout From Repository...
eo: Elpreni el Deponejo...

en: Export...
eo: Eksporti...

en: Update (Kdesvn)
eo: Ĝisdatigi (Kdesvn)

en: Commit (Kdesvn)
eo: Enmeti (Kdesvn)

en: kdesvn log (last 100)
eo: kdesvn log (lastaj 100)

en: Export from a Subversion repository...
eo: Eksporti el Subversion-deponejo...

en: Checkout from a repository...
eo: Elpreni el deponejo...

en: Detailed Subversion info
eo: Detalaj informoj pri Subversion

en: Add to Repository
eo: Aldoni al Deponejo

en: Check for unversioned items
eo: Kontroli pri neversiitaj eroj

en: Delete From Repository
eo: Forigi El Deponejo

en: Revert Local Changes
eo: Malfari Lokajn Ŝanĝojn

en: Rename...
eo: Alinomi...

en: Import Repository
eo: Importi Deponejon

en: Switch...
eo: Ŝalti...

en: Merge...
eo: Kunfandi...

en: Blame...
eo: Blame ('kulpigi')...

en: Create Patch...
eo: Krei Flikon...

en: Diff (local)
eo: Diferenco (loka)

en: Display revision tree
eo: Montri reviziarbon

en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

en: Create and open new repository
eo: Krei kaj malfermi novan deponejon

en: Create and opens a new local Subversion repository
eo: Kreas kaj malfermas novan lokan Subversion-deponejon

en: Dump repository to file
eo: Elĵeti deponejon al dosiero

en: Dump a Subversion repository to a file
eo: Elĵeti Subversion-deponejon al dosiero

en: Hotcopy a repository
eo: Varmkopii deponejon

en: Hotcopy a Subversion repository to a new folder
eo: Varmkopii Subversion-deponejon al nova dosierujo

en: Load dump into repository
eo: Ŝargi elĵetaĵon en deponejon

en: Load a dump file into a repository.
eo: Ŝargi dumpdosieron en deponejon.

en: Add ssh identities to ssh-agent
eo: Aldoni ssh-identojn al ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
eo: Devigi aldonon de ssh-identecoj al ssh-agent por estonta uzo.

en: Info about kdesvn part
eo: Informoj pri kdesvn-parto

en: Shows info about the kdesvn plugin and not the standalone application.
eo: Montras informojn pri la kdesvn-kromaĵo kaj ne la memstara aplikaĵo.

en: Show database content
eo: Montri datumbazan enhavon

en: Show the content of log cache database
eo: Montri la enhavon de protokol-kaŝmemordatumbazo

en: Could not load our part:
    %1
eo: Ne eblis ŝargi nian parton:
    %1

en: Could not open URL %1
eo: Ne eblis malfermi URL %1

en: Recent opened URLs
eo: Lastatempe malfermitaj URLoj

en: Load last opened URL on start
eo: Ŝargi la lastan malfermitan URL ĉe la komenco

en: Reload last opened URL if no one is given on command line
eo: Reŝargi la lastan malfermitan URL se neniu estas donita sur komandlinio

en: Ready
eo: Preta

en: Logs follow node changes
eo: Protokoloj sekvas nodŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_ignored_files) i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display ignored files
eo: Montri ignoritajn dosierojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display unknown files
eo: Montri nekonatajn dosierojn

en: Hide unchanged files
eo: Kaŝi neŝanĝitajn dosierojn

en: Work online
eo: Labori interrete

en: Configure Kdesvn...
eo: Agordi Kdesvn...

en: About kdesvn part
eo: Pri kdesvn parto

en: Kdesvn Handbook
eo: Kdesvn Manlibro

en: Built with Subversion library: %1
    Running Subversion library: %2
eo: Konstruite kun Subversion-biblioteko: %1
    Runanta Subversion-biblioteko: %2

en: kdesvn Part
eo: kdesvn Parto

en: A Subversion Client by KDE (dynamic Part component)
eo: Subversion Kliento de KDE (dinamika Partokomponento)

en: Original author and maintainer
eo: Origina aŭtoro kaj prizorganto

en: Developer
eo: Ellaboranto

note: i18n: ectx: Menu (subversion_general)
en: General
eo: Ĝenerala

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubversionSettings)
en: Subversion Settings
eo: Subversion-Agordoj

en: Timed jobs
eo: Tempigitaj labortaskoj

en: Settings for timed jobs
eo: Agordoj por tempigitaj laboroj

en: Diff & Merge
eo: Diferenco & Kunfando

en: Settings for diff and merge
eo: Agordoj por diferenco kaj kunfando

en: Colors
eo: Koloroj

en: Color Settings
eo: Koloraj Agordoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RevisionTreeSettings)
en: Revision tree Settings
eo: Agordoj de la revizio-arbo

en: Revision tree
eo: Arbo de revizio

en: KIO / Command line
eo: KIO / Komandlinio

en: Settings for command line and KIO execution
eo: Agordoj por komandlinio kaj KIO-efektivigo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Subversion settings
eo: Subversion-agordoj

note: i18n: ectx: Menu (quicksettings)
en: Quick settings
eo: Rapidaj agordoj

note: i18n: ectx: Menu (subversion_working_copy)
en: Working copy
eo: Labora kopio

note: i18n: ectx: Menu (subversion_repo)
en: Repository
eo: Deponejo

note: i18n: ectx: Menu (generic_view)
en: View
eo: Vido

note: i18n: ectx: Menu (log_cache)
en: Log cache
eo: Protokola kaŝmemoro

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: Menu (local_context_single_conflicted) i18n: ectx: Menu (local_context_single_versioned) i18n: ectx: Menu (local_context_single_unversioned) i18n: ectx: Menu (local_context_multi)
en: Actions
eo: Agoj

note: i18n: ectx: ToolBar (subversionToolBar)
en: Subversion toolbar
eo: Subversion-ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

[ctx: @title:window]
en: Enter Password for Realm %1
eo: Enigi Pasvorton por Sfero %1

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
eo: Malfermi dosieron kun #PKCS12-atestilo

en: Current task
eo: Nuna tasko

en: Current transfer
eo: Nuna translokigo

en: bytes
eo: bajtoj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (database_menu)
en: Database
eo: Datumbazo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordoj

en: Repository opened
eo: Deponejo malfermiĝis

en: Could not open repository
eo: Ne eblis malfermi deponejon

en: No repository open
eo: Neniu deponejo malfermita

[ctx: @title:window]
en: Hotcopy a Repository
eo: Varmkopii Deponejon

en: Hotcopy finished.
eo: Varmkopiado finiĝis.

[ctx: @title:window]
en: Load a Repository From an svndump
eo: Ŝargi Deponejon El svndump

[ctx: @title:window]
en: Load Dump
eo: Ŝargi Dump

en: Loading a dump into a repository.
eo: Ŝargante elĵeton en deponejon.

en: Loading dump finished.
eo: Ŝargado de elĵeto finiĝis.

[ctx: @title:window]
en: Dump a Repository
eo: Elĵeti Deponejon

en: Dumping a repository
eo: Elĵeto de deponejo

en: Dump finished.
eo: Dump finiĝis.

en: Inserted %v not cached log entries of %m.
eo: Enigis %v ne kaŝmemoritajn protokolojn de %m.

en: Wrong or missing log (may cancel pressed).
eo: Malĝusta aŭ mankanta protokolo (povas nuligi premitan).

en: A (bin) %1
eo: A (ujo) %1

en: Restored %1.
eo: Restarigita %1.

en: Reverted %1.
eo: Malfaris %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
eo: Malsukcesis malfari %1.
    Provu ĝisdatigi anstataŭe.

en: Resolved conflicted state of %1.
eo: Solvis konfliktan staton de %1.

en: Skipped missing target %1.
eo: Preterpasis mankantan celon %1.

en: Skipped %1.
eo: Preterpasis %1.

en: Finished at revision %1.
eo: Finita ĉe revizio %1.

en: Update finished.
eo: Ĝisdatigo finiĝis.

en: Finished external at revision %1.
eo: Finita ekstera ĉe revizio %1.

en: Finished external.
eo: Finita ekstera.

en: Fetching external item into %1.
eo: Alportante eksteran eron en %1.

en: Status against revision: %1.
eo: Statuso kontraŭ revizio: %1.

en: Performing status on external item at %1.
eo: Farante staton pri ekstera ero ĉe %1.

en: Sending %1.
eo: Sendante %1.

en: Adding (bin) %1.
eo: Aldonante (ujo) %1.

en: Adding %1.
eo: Aldonante %1.

en: Deleting %1.
eo: Forigante %1.

en: Replacing %1.
eo: Anstataŭigante %1.

en: Transmitting file data
eo: Transdono de dosieroj

en: Can only write on HEAD revision.
eo: Povas skribi nur sur HEAD revizio.

en: Renaming %1 to %2 successful
eo: Sukcesa renomado de %1 al %2

en: Overwriting existing items is disabled in settings.
eo: Anstataŭigi ekzistantajn erojn estas malŝaltita en agordoj.

en: Start checking out to temporary folder
eo: Komenci elprenon al provizora dosierujo

en: Checking out %1
eo: Elprenante %1

en: Temporary checkout done.
eo: Provizora elpreno farita.

en: Could not write to existing item.
eo: Ne eblis skribi al ekzistanta elemento.

en: Could not open temporary file
eo: Ne eblis malfermi provizoran dosieron

en: Could not retrieve data for write.
eo: Ne eblis ekpreni datumojn por skribi.

en: Committing %1
eo: Enmetante %1

en: Wrote %1 to repository
eo: Skribis %1 al deponejo

en: Copied %1 to %2
eo: Kopiis %1 al %2

en: Committed revision %1.
eo: Enmetis revizio %1.

en: Nothing to commit.
eo: Nenio por enmeti.

en: Empty logs
eo: Malplenaj protokoloj

en: Store password (into KDE Wallet)
eo: Konservi pasvorton (en KDE-monujo)

en: Store password (into Subversion' simple storage)
eo: Konservi pasvorton (en simpla konservejo de Subversion)

en: Enter authentication info for %1
eo: Enigi aŭtentigajn informojn por %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AuthDialogWidget)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PasswordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UsernameLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CommitMessage)
en: Commit Message
eo: Enmeta Mesaĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Reviewlabel)
en: Review affected items
eo: Revizii tuŝitajn erojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SelectAllButton)
en: Select all
eo: Elekti ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnselectAllButton)
en: Unselect all
eo: Malelekti ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_HideNewItems)
en: Hide new items
eo: Kaŝi novajn erojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
eo: Marki ĉiujn novajn ekz. ne versionitaj eroj por aldoni kaj fari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_MarkUnversioned)
en: Select new items
eo: Elekti novajn erojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
eo: Malmarki ĉiujn neversiitajn erojn por ke ili estu ignoritaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_UnmarkUnversioned)
en: Unselect new items
eo: Malelekti novajn erojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert highlighted item
eo: Reverti elstarigitan objekton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_RevertItemButton)
en: Revert item
eo: Malfari eron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Generates and display difference against repository of selected item
eo: Generas kaj montras diferencon kontraŭ deponejo de elektita objekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DiffItem)
en: Diff item
eo: Diff eron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadLabel)
en: Enter a log message
eo: Enigi protokolmesaĝon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_LogHistory)
en: Last used log messages
eo: Laste uzataj protokolmesaĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_LogLabel)
en: Or insert one of the last:
eo: Aŭ enigu unu el la lastaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insert_file_button)
en: Insert Text File...
eo: Enigi Tekstdosieron...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: If checked commit will not release locks.
eo: Se markita, commit ne liberigos riglilojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocksButton)
en: Keep locks
eo: Konservi riglilojn

[ctx: @title:window]
en: Commit Log
eo: Enmeta Protokolo

en: Show new items
eo: Montri novajn erojn

[ctx: @title:window]
en: Select Text File to Insert
eo: Elekti Tekstan Dosieron por Enigi

en: Select text file to insert:
eo: Elektu tekstdosieron por enigi:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DeleteForm)
en: Really delete these entries?
eo: Ĉu vere forigi ĉi tiujn enskribojn?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_forceDelete)
en: Force delete of changed items
eo: Devigo de ŝanĝitaj eroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_keepLocal)
en: Keep local copies
eo: Konservi lokajn kopiojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Select depth of operation
eo: Elekti profundon de operacio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: <p ><b>Kind of depth</b>: </p>
    <p ><i>empty depth</i><br />
    Just the named directory, no entries. Updates will not pull in any files or subdirectories not already present. </p>
    <p><i>Files depth</i><br />Folder and its file children, but not subdirs. Updates will pull in any files not already present, but not subdirectories. </p>
    <p><i>Immediate depth</i><br />Folder and its entries. Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories entries will have depth-empty. </p>
    <p>
    <i>Infinity depth</i><br />Updates will pull in any files or subdirectories not already present; those subdirectories' this_dir entries will have depth-infinity.<br />Equivalent to the pre-1.5 default update behavior. </p>
eo: <p ><b>Speco de profundo</b>: </p>
    <p ><i>malplena profundo</i><br />
    Nur la nomita dosierujo, neniuj enskriboj. Ĝisdatigoj ne eniros neniujn dosierojn aŭ subdosierujojn ne jam ĉeestantajn. </p>
    <p><i>Profundo de dosieroj</i><br />Dosierujo kaj ĝiaj dosierfiloj, sed ne subdosierujoj. Ĝisdatigoj enigos iujn ajn dosierojn ne jam ĉeestantajn, sed ne subdosierujojn. </p>
    <p><i>Tuja profundo</i><br />Dosierujo kaj ĝiaj enskriboj. Ĝisdatigoj eniros iujn ajn dosierojn aŭ subdosierujojn ne jam ĉeestantajn; tiuj subdosierujoj enskriboj havos profundo-malplenan. </p>
    <p>
    <i>Senfina profundo</i><br />Ĝisdatigoj altiros iujn ajn dosierojn aŭ subdosierujojn ne jam ĉeestantajn; tiu_dir enskriboj de tiuj subdosierujoj havos profundon-senfinecon.<br />Ekvivalente al la antaŭ-1.5 defaŭlta ĝisdatiga konduto. </p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Empty Depth
eo: Malplena Profundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Files Depth
eo: Dosieroj Profundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Immediate Depth
eo: Tuja Profundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_DepthCombo)
en: Infinity Depth (recurse)
eo: Senfineca Profundo (rikurso)

en: Ctrl-F for search, F3 or Shift-F3 for search again.
eo: Ctrl-F por serĉo, F3 aŭ Shift-F3 por serĉo denove.

en: <b>Display differences between files</b><p>You may search inside text with Ctrl-F.</p><p>F3 for search forward again, Shift-F3 for search backward again.</p><p>You may save the (original) output with Ctrl-S.</p>
eo: <b>Montri diferencojn inter dosieroj</b><p>Vi povas serĉi en teksto per Ctrl-F.</p><p>F3 por serĉi antaŭen denove, Shift-F3 por serĉi reen reen.</p><p> p>Vi povas konservi la (originalan) eliron per Ctrl-S.</p>

en: Save diff
eo: Konservi diferencon

en: Patch file (*.diff *.patch)
eo: Flikaĵdosiero (*.diff *.patch)

en: End of document reached.
    Continue from the beginning?
eo: Fino de dokumento atingita.
    Ĉu daŭrigi de la komenco?

en: Find
eo: Trovi

en: Beginning of document reached.
    Continue from the end?
eo: Komenco de dokumento atingita.
    Ĉu daŭrigi de la fino?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Mainlabel)
en: Select encoding:
eo: Elekti kodigon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_encodingList)
en: Default UTF-8
eo: Defaŭlta UTF-8

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Action
eo: Ago

en: Entry
eo: Eniro

en: Add
eo: Aldoni

en: Copy
eo: Kopii

en: Delete
eo: Forigi

en: Modify (content or property)
eo: Modifi (enhavo aŭ propreco)

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: (Un)Lock
eo: (Mal)Ŝlosi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RevertForm)
en: Revert entries
eo: Malfari enirojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headLine)
en: Really revert these entries to pristine state?
eo: Ĉu vere malfari ĉi tiujn enirojn al pura stato?

en: Accept permanently
eo: Akcepti porĉiame

en: Accept temporarily
eo: Akcepti provizore

en: Reject
eo: Malakcepti

en: Error validating server certificate for '%1'
eo: Eraro validigante servilatestilon por '%1'

en: Failure reasons
eo: Fiaskaj kialoj

en: Realm
eo: Sfero

en: Host
eo: Gastiganto

en: Valid from
eo: Valida de

en: Valid until
eo: Valida ĝis

en: Issuer name
eo: Nomo de emisianto

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SslTrustPrompt)
en: Trust SSL certificate
eo: Fidi SSL-atestilon

en: A Subversion Client by KDE (standalone application)
eo: Subversion Kliento de KDE (memstara aplikaĵo)

en: Execute single Subversion command on specific revision(-range)
eo: Efektivigi ununuran Subversion-komandon en specifa revizio (-gamo)

en: Ask for revision when executing single command
eo: Peti revizion dum efektivigo de ununura komando

en: Force operation
eo: Devigi operacion

en: Save output of Subversion command (eg "cat") into file <file>
eo: Konservi eligon de Subversion-komando (ekz. "cat") en dosieron <dosiero>

en: <file>
eo: <dosiero>

en: Limit log output to <number>
eo: Limigi protokolan eligon al <nombro>

en: <number>
eo: <nombro>

en: Execute Subversion command ("exec help" for more information)
eo: Efektivigi Subversion-komandon ("exec help" por pliaj informoj)

en: Document to open
eo: Dokumento por malfermi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show a small window containing the log after command executed
eo: Montri malgrandan fenestron enhavantan la protokolon post komando plenumita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_cmdline_show_logwindow)
en: Show log after executing a command
eo: Montri protokolon post efektivigo de komando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Minimum log lines to show:
eo: Minimumaj protokollinioj por montri:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single log window
eo: La minimuma protokolo-produktaĵo devas enhavi antaŭ ol kdesvn montras ununuran protokolfenestron

[ctx: no limit]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_cmdline_log_minline)
en: No minimum
eo: Neniu minimumo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of Konqueror
eo: Se agordita, kdesvn ne montros menuon en la menuo "Ago" de Konqueror

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_contextmenu)
en: Do not display context menu in Konqueror
eo: Ne montri kuntekstan menuon en Konqueror

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: If set, kdesvn will not show some extra actions inside "Action" menu of Konqueror/Dolphin
eo: Se agordita, kdesvn ne montros kelkajn kromajn agojn en la menuo "Ago" de Konqueror/Dolphin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_no_konqueror_toplevelmenu)
en: Do not display entries in toplevel action menu
eo: Ne montri enskribojn en altnivela agmenuo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_use_standard_logmsg)
en: KIO operations use standard log message
eo: KIO-operacioj uzas norman protokolmesaĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stdLogmsgLabel)
en: Standard message:
eo: Norma mesaĝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: Can KIO overwrite existing files?
eo: Ĉu KIO povas anstataŭigi ekzistantajn dosierojn?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: If this flag is set, you will have a simple write support for existing items. E.g. you can open files in your editor and save them direct without checking out them before (kdesvn will do it in background).
    
    Use this only if you are sure what you are doing.
eo: Se ĉi tiu flago estas agordita, vi havos simplan skribsubtenon por ekzistantaj eroj. ekz. vi povas malfermi dosierojn en via redaktilo kaj konservi ilin rekte sen kontroli ilin antaŭe (kdesvn faros ĝin fone).
    
    Uzu ĉi tion nur se vi certas, kion vi faras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_kio_can_overwrite)
en: KIO can overwrite
eo: KIO povas anstataŭigi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: If set KIO shows in KDE's Plasma detailed information about current operation
eo: Se agordita KIO montras en Plasma de KDE detalajn informojn pri aktuala funkciado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: <p>If set, the kdesvn KIO shows detailed messages in KDE's Plasma control area.<br/>
    Error messages of KIO will always displayed and can <i>not</i> switched off.</p>
eo: <p>Se agordita, la kdesvn KIO montras detalajn mesaĝojn en la Plasma mastruma areo de KDE.<br/>
    Eraraj mesaĝoj de KIO ĉiam montriĝos kaj <i>ne</i> povas malŝalti.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_dockmsg)
en: KIO shows progress messages
eo: KIO montras progresajn mesaĝojn

en:  line(s)
eo: linio(j)

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_content)
en: Diff ignores content type
eo: Diff ignoras enhavspecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_tree_diff_rec)
en: Diff in revision tree is recursive
eo: Diferenco en reviziarbo estas rikura

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_spaces)
en: Diff ignores white space changes
eo: Diff ignoras blankspacajn ŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_ignore_all_white_spaces)
en: Diff ignores all white spaces
eo: Diff ignoras ĉiujn blankajn spacojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: If kdesvn should use an external diff display and/or generator. If not checked use internal display.
eo: Ĉu kdesvn uzu eksteran difmontrilon kaj/aŭ generatoron. Se ne estas markita, uzi internan ekranon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_external_diff)
en: Use external diff display
eo: Uzi eksteran diff-elmontron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Set if merge with external program is preferred and not Subversion's merge
eo: Agordu se kunfando per ekstera programo estas preferata kaj ne kunfando de Subversion

note: i18n: ectx: label, entry (extern_merge_default), group (diffmerge_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_extern_merge_default)
en: Prefer external merge program
eo: Preferas eksteran kunfandan programon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_gitformat_default)
en: Use Git diff format
eo: Uzi Git-dif-formaton

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_diff_copies_as_add)
en: Show copies as add
eo: Montri kopiojn kiel aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, resolveLabel)
en: Conflict resolver program:
eo: Programo de solvado de konfliktoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: External merge program:
eo: Ekstera kunfanda programo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: Setup an external program for conflict resolving
eo: Agordi eksteran programon por solvo de konfliktoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_conflict_resolver)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the conflict resolver program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt;</tt></b>
    </p>
    <p>
    Programoption may contain the place holders for substituting with filenames.
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Old version<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mine or local edit version<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Newest version<br>
    <b><tt>%t</tt></b> The target to save as, kdesvn will use the original file name for it.
    </p>
    <p>
    Default: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>
eo: <p>
    Entajpu kiel kdesvn devus voki la konfliktsolvan programon. La formo estas
    <p align="center">
    <b><tt><program> <programopcioj></tt></b>
    </p>
    <p>
    Programopcio povas enhavi la loktenilojn por anstataŭi per dosiernomoj.
    </p>
    La anstataŭaĵoj signifas:<br>
    <b><tt>%o</tt></b> Malnova versio<br>
    <b><tt>%m</tt></b> Mia aŭ loka redakta versio<br>
    <b><tt>%n</tt></b> Plej nova versio<br>
    <b><tt>%t</tt></b> La celo al kiu konservi, kdesvn uzos la originan dosiernomon por ĝi.
    </p>
    <p>
    Defaŭlte: <tt>kdiff3 %o %m %n -o %t</tt>
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mdiff_display_label)
en: External diff display:
eo: Ekstera diferenco-ekrano:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: Setup an external program for merging
eo: Agordu eksteran programon por kunfandi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_merge_program)
en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
eo: <p>
    Entajpu kiel kdesvn devus voki la eksteran kunfandprogramon. La formo estas
    <p align="center">
    <b><tt><program> <programoptions> %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>\ nLa anstataŭaĵoj signifas:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Fonto unu por kunfandi<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Fonto du por kunfandi, se ĝi ne estis agordita egala al fonto unu sed alia revizio<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Loka celo por kunfandi.
    </p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_external_diff_display)
en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    If one between the first or the second form is used, svn itself generates the diff. %f will be replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should be able to read data from stdin.
    <br>
    When %s1 and %s2 are given, kdesvn lets this display make the diff. For that it makes a temporary export or get (if needed) and fills out the parameters with the right values. %s1 will be filled with the content of the initial revision, %s2 with the final revision. On large recursive diffs this may get really slow.
    </p>
eo: <p align="left">
    Enigu eksteran programon en formo
    <p align="center">
    <tt><program> <param> %f</tt>
    </p>
    ek
    <p align="centro">
    <tt><programo> <param></tt>
    </p>
    ek
    <p align="center">
    <tt><program> <param> %s1 %s2</tt>
    </p>
    <br>
    Se oni uzas unu inter la unua aŭ la dua formo, svn mem generas la diferencon. %f estos anstataŭigita per provizora dosiernomo. Se %f ne estas donita,
    la dif-ekrano devus povi legi datumojn de stdin.
    <br>
    Kiam %s1 kaj %s2 estas donitaj, kdesvn lasas ĉi tiun ekranon fari la diferencon. Por tio ĝi faras provizoran eksporton aŭ ricevas (se necesas) kaj plenigas la parametrojn kun la ĝustaj valoroj. %s1 estos plenigita kun la enhavo de la komenca revizio, %s2 kun la fina revizio. Ĉe grandaj rikuraj diferencoj tio povas malrapidiĝi.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_extern_hint)
en: see "What's this" for details
eo: vidu "Kio tio ĉi" por detaloj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DispColorSettings)
en: ColorSettings
eo: Koloraj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_state)
en: Mark changed and locked items colored
eo: Mark ŝanĝiĝis kaj ŝlosis aĵojn kolorigitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Locked items:
eo: Ŝlositaj aĵoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Not versioned items:
eo: Ne versiigitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Remote changed items:
eo: Foraj ŝanĝitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Added items:
eo: Aldonitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Deleted items:
eo: Forigitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Conflicted_items_label)
en: Conflicted items:
eo: Konfliktitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Missed_items_label)
en: Missed items:
eo: Manditaj aĵoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local changed items:
eo: Lokaj ŝanĝitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Need_lock_label_2)
en: Item needs lock:
eo: Ero bezonas riglilon:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DisplaySettings)
en: Settings
eo: Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ListIconsSize_label)
en: Size of Listviewicons
eo: Grandeco de Listviewicons

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark Subversion states with an overlayed icon
eo: Marki Subversion-statojn per supermetita piktogramo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: <p align="left">
    Mark items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
eo: <p align="left">
    Marki erojn kun nenormala stato per supermetita piktogramo. Kiam vi volas
    vidi, kiuj eroj havas pli novajn erojn en deponejo, vi eble devos agordi "Kontroli pri ĝisdatigoj je malfermado" en Subversion-Dialogo.
    </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_overlays)
en: Mark item status with icon overlay
eo: Marki la statuson de la objekto per piktogramo-kovraĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_case_sensitive_sort)
en: Items sorting order is case sensitive
eo: Ordo de ordigo de eroj distingas majusklojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_MaxLogLabel)
en: Maximum log messages in history:
eo: Maksimumaj protokolaj mesaĝoj en la historio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
eo: Ĉi tie vi povas mastrumi ĉu, movante la muson super dosieron, vi volas vidi malgrandan ŝprucfenestron kun pliaj informoj pri tiu dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_display_file_tips)
en: Show file info
eo: Montri dosiero-informojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_colored_blame)
en: Display colored annotate
eo: Montri koloran komenton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_show_navigation_panel)
en: Use navigation panel
eo: Uzi navigadan panelon

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Set if items sortorder should be case sensitive or not
eo: Agordi ĉu ordigilo de eroj estu distingo de majuskloj aŭ ne

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Size of the icons
eo: Grandeco de la piktogramoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show file information in tooltip
eo: Montri dosierformojn en konsileto

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use an external program for diff viewing/generating
eo: Uzi eksteran programon por difspektado/generado

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Use external program for diff viewing
eo: Uzi eksteran programon por diferenca vidado

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Diff ignores all white space
eo: Diff ignoras ĉiujn blankajn spacojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Show diff in Git format
eo: Montri diferencon en Git-formato

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Maximum number of log messages
eo: Maksimuma nombro da protokolaj mesaĝoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (general_items)
en: Display colored blame lines
eo: Montri kolorajn kulpliniojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Display icon overlays
eo: Montri piktogramojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get item information recursively
eo: Akiri ero-informojn rikure

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: Review items before commit
eo: Revizii erojn antaŭ ol enmeti

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Hide versioned unchanged files
eo: Kaŝi versionitajn senŝanĝajn dosierojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_follows_nodes)
en: Log follows node changes
eo: Protokolo sekvas nodŝanĝojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Log always reads list of changed files
eo: Protokolo ĉiam legas liston de ŝanĝitaj dosieroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start check for updates when open working copy
eo: Komenci kontroli pri ĝisdatigoj kiam malfermas laborkopion

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Start caching latest logs on open or commit
eo: Komenci kaŝmemorigi la lastajn protokolojn je malfermo aŭ enmeto

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get detailed information when making a remote listing
eo: Akiri detalajn informojn kiam vi faras foran liston

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Get properties on selected item on networked protocols
eo: Akiri proprecojn pri elektita objekto en interretaj protokoloj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Use properties like bugtraq:url on repository listings
eo: Uzi ecojn kiel bugtraq:url en deponejoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Check for property svn:needs-lock on listings
eo: Kontroli pri propreco svn:needs-lock en listoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Store passwords for remote connections
eo: Konservi pasvortojn por foraj konektoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Store passwords in KDE Wallet instead of Subversion' storage
eo: Konservi pasvortojn en KDE-Monujo anstataŭ konservejo de Subversion

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use internal password cache
eo: Uzi internan pasvortan kaŝmemoron

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Is networking enabled
eo: Ĉu retkonektado estas ebligita

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: Local add results in modification instead of conflicts
eo: Loka aldono rezultas en modifo anstataŭ konfliktoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (subversion)
en: create any non-existent parent at depth=empty
eo: krei ajnan neekzistantan gepatron ĉe depth=empty

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program to use for external merges
eo: Kiun programon uzi por eksteraj kunfandiĝoj

note: i18n: ectx: label, entry, group (diffmerge_items)
en: Which program for resolving conflicts
eo: Kiun programon por solvi konfliktojn

note: i18n: ectx: label, entry, group (display)
en: Display other than normal states colored
eo: Montri malsamajn ol normalajn statojn kolorigitaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (blame_dlg)
en: Locale for blame display
eo: Lokaĵaro por montro de kulpigo

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Check status of log cache when starting revision tree
eo: Kontroli staton de protokolo-kaŝmemoro dum komencado de reviziarbo

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Direction of revision tree
eo: Direkto de revizia arbo

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for added items
eo: Koloro por aldonitaj eroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for deleted items
eo: Koloro por forigitaj eroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for copied items
eo: Koloro por kopiitaj eroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for renamed items
eo: Koloro por alinomitaj eroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Color for modified items
eo: Koloro por modifitaj eroj

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Height of detail view in tree widget
eo: Alteco de detala vido en arba fenestraĵo

note: i18n: ectx: label, entry, group (revision_tree)
en: Diffs from revision tree are recursive
eo: Diferencoj de revizia arbo estas rikuraj

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display context menus for kdesvn?
eo: Ĉu Konqueror ne devus montri kuntekstajn menuojn por kdesvn?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Should Konqueror not display kdesvn entries in main action menu?
eo: Ĉu Konqueror ne montru kdesvn-enskribojn en ĉefa agmenuo?

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Show a small log window after executing a command.
eo: Montri malgrandan protokolfenestron post efektivigo de komando.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Log must contain at least lines to show
eo: Protokolo devas enhavi almenaŭ tiom da linioj por montri

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: KIO::svn operations use a standard log message
eo: KIO::svn-operacioj uzas norman protokolmesaĝon

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: The standard log message to use with KIO if not asking for it.
eo: La norma protokolmesaĝo uzenda kun KIO se ne alpetata.

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Support overwrite for KIO module
eo: Subteni anstataŭigon por KIO-modulo

note: i18n: ectx: label, entry, group (cmdline)
en: Print progress messages in KDE dock area
eo: Presi progresajn mesaĝojn en KDE-doka areo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (internals)
en: This value holds for log dialog which kind of log is used, it is internal only.
eo: Ĉi tiu valoro enhavas la protokolspecon por protokoldialogo, ĝi estas nur por interna uzo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_modified)
en: Check modified items every
eo: Kontroli pri modifitaj eroj ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: minutes
eo: minutojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: If set check for updates on working copy when network is enabled on regular base
eo: Se fiksite, kontroli pri ĝisdatigoj en laborkopio kiam reto estas ebligita je regula bazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_poll_updates)
en: Check for updated items every
eo: Kontroli por ĝisdatigitaj eroj ĉiujn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Left to right
eo: De maldekstre al dekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Bottom to top
eo: Malsupre al supro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Right to left
eo: Dekstre al maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_tree_direction)
en: Top to bottom
eo: De supre al sube

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_AddColorLabel)
en: Color for added items:
eo: Koloro por aldonitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Color for copied items:
eo: Koloro por kopiitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color for renamed items:
eo: Koloro por renomitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Color for modified items:
eo: Koloro por modifitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Color for deleted items:
eo: Koloro por forigitaj eroj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Should kdesvn check content of log cache before starting the tree
eo: Ĉu kdesvn devus kontroli enhavon de protokolo-kaŝmemoro antaŭ ol komenci la arbon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: When starting the tree generation and reading data from log cache kdesvn may check for newer items in repository if network is enabled. 
    
    But this may slow down tree generation so it is disabled by default.
eo: Komencante la arbogeneradon kaj legante datumojn el protokolo-kaŝmemoro, kdesvn povas kontroli por pli novaj eroj en deponejo se reto estas ebligita.
    
    Sed ĉi tio povas malrapidigi arbogeneradon do ĝi estas malŝaltita defaŭlte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_fill_cache_on_tree)
en: Check log cache fill before reading tree
eo: Kontroli protokolan kaŝmemorplenigon antaŭ ol legi arbon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
eo: Elektu ĉu kdesvn devus kontroli por ĝisdatigoj kiam malfermas funkciantan kopion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_start_updates_check_on_open)
en: Start check for updates when open a working copy
eo: Komenci kontrolon pri ĝisdatigoj kiam malfermante laborkopion

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start refreshing the log cache for repository when networking enabled
eo: Komenci refreŝigi la protokolkaŝmemoron por deponejo kiam retkonekto estas ŝaltita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_log_cache_on_open)
en: Start fill log cache on open
eo: Komenci plenigi protokolan kaŝmemoron je malfermiĝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for this property
eo: Kiam kdesvn listigas pri laborkopioj, ĝi povus kontroli ĉi tiun proprecon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: When listing on working copies kdesvn may check for <tt>svn:needs-lock</tt> property.<br>However, on folders containing lots of items this listing/updating may get slow. Therefore, you should only switch on if you have repositories containing many such entries.
eo: Kiam kdesvn listigas pri laborkopioj, ĝi povas kontroli la proprecon <tt>svn:needs-lock</tt>.<br>Tamen, je dosierujoj enhavantaj multajn erojn, ĉi tiu listigo/ĝisdatigo povas malrapidiĝi. Do vi devus ŝalti nur se vi havas deponejojn enhavantajn multajn tiajn enskribojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_check_needslock)
en: Check if items have "svn:needs-lock" property set
eo: Kontroli ĉu eroj havas proprecon "svn:needs-lock" fiksita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Whether to retrieve details about items when making listing on repositories
eo: Ĉu ricevi detalojn pri eroj dum listigo sur deponejoj aŭ ne

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: <p align="left">When checked, kdesvn fetches more detailed info about file items when making a listing to remote repositories so that you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings become REAL slow.</i></p>
eo: <p align="left">Kiam markite, kdesvn ricevas pli detalajn informojn pri dosieraj eroj dum listigo de foraj deponejoj tiel ke vi povu vidi forajn riglilojn en superrigardo.
    </p>
    <p align="left"><i>Atentu: Ĉi tio eble kaŭzos listigon VERE malrapidiĝi.</i></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_details_on_remote_listing)
en: Get file details while remote listing
eo: Akiri dosierdetalojn dum fora listo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_info_recursive)
en: Get item info recursively
eo: Akiri ero-informojn rikure

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Should kdesvn retrieve properties on selected item in repositories
eo: Ĉu kdesvn akiru proprecojn de elektita elemento en deponejoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: When browsing, kdesvn may try displaying properties below itemlist from a selected item. 
    On networked repositories (e.g., not opened via file:// protocol) this may get very slow. Thus, if you have slow network connections or when browsing hangs often you should deactivate it.
eo: Trafoliumante, kdesvn povas provi montri ecojn sub erolisto de elektita ero. 
    Ĉe interretaj deponejoj (ekz., ne malfermitaj per protokolo file://) tio povas iĝi tre malrapida. Do se vi havas malrapidajn retkonektojn aŭ kiam retumado ofte interrompiĝas, vi devus malaktivigi ĝin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_properties_on_remote_items)
en: Always get properties on networked repositories
eo: Ĉiam akiri proprecojn en interretaj deponejoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Should Subversion store passwords by default
eo: Ĉu Subversion konservu pasvortojn defaŭlte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_store_passwords)
en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself does not store any passwords, but the Subversion itself inside the configuration area of Subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
eo: Konservi pasvortojn ofte estas sekureca problemo. Kdesvn mem konservas neniujn pasvortojn, sed la Subversion mem ene de la agorda areo de Subversion. Se ĉi tiu areo estas legebla de aliaj, vi ne agordu ĝin, sed vi povas elekti por unuopaj nekritikaj kontoj ene de la aŭtentikiga dialogo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: When saving passwords, do it into KDE Wallet instead of Subversions storage?
eo: Konservante pasvortojn, ĉu fari ĝin en KDE-monujo anstataŭ konservadon de Subversions?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: <p>Tells if your passwords set in kdesvn should stored into KDE Wallet instead of simple clear text storage of Subversion.</p>
    <p>This would be a little bit more secure because KDE Wallet is (mostly) encrypted with a password. On other hand you must re-enter your passwords with other Subversion clients not accessing KDE wallet (e.g. svn command line itself, rapidsvn and so on).</p>
    <p>If you are HOME storage e.g. Subversion's config folder is on a network drive you should hard think about not storing passwords in a plain text file like Subversion does but put it into an encrypted storage like KDE Wallet or do not save passwords.</p>
eo: <p>Diras ĉu viaj pasvortoj fiksitaj en kdesvn devus konserviĝi en KDE-Monujo anstataŭ simpla klarteksta konservado de Subversion.</p>
    <p>Ĉi tio estus iom pli sekura ĉar KDE-Monujo estas (plejparte) ĉifrita per pasvorto. Aliflanke vi devas reenigi viajn pasvortojn kun aliaj Subversion-klientoj ne alirantaj KDE-monujon (ekz. svn komandlinio mem, rapidsvn kaj tiel plu).</p>
    <p>Se vi estas HEJMA konservado ekz. La agorda dosierujo de Subversion estas en retdisko, kiun vi devas pensi pri ne konservi pasvortojn en simpla teksta dosiero kiel Subversion, sed meti ĝin en ĉifritan konservadon kiel KDE-Monujo aŭ ne konservi pasvortojn.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_passwords_in_wallet)
en: Store passwords into KDE Wallet
eo: Konservi pasvortojn en KDE-Monujo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_use_password_cache)
en: Use an internal password cache
eo: Uzi internan pasvortan kaŝmemoron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Read detailed change lists
eo: Legi detalajn ŝanĝlistojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_log_always_list_changed_files)
en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between node changes from within the log viewer.
eo: Legi listojn de ŝanĝitaj dosieroj povas foje iomete malrapidigi aferojn. Sed se ĉi tiu funkcio estas malŝaltita, kdesvn povas malsukcesi generi diferencojn inter nodaj ŝanĝoj de ene de la protokolo-spektilo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_review_commit)
en: List items next commit will send or not
eo: Listigi erojn kiujn venonta enmeto sendos aŭ ne

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Should unversioned items be displayed in commit dialog or not.
eo: Ĉu neversiigitaj eroj estu montrataj en enmeta dialogo aŭ ne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_commit_hide_new)
en: Hide new items in commit box
eo: Kaŝi novajn erojn en enmeto-skatolo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: <html><head/><body><p>If set, a local addition at the same path as an incoming addition of the same node kind results in a normal node with a possible local modification, instead of a tree conflict.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se agordita, loka aldono ĉe la sama vojo kiel envenanta aldono de la sama noda speco rezultigas normalan nodon kun ebla loka modifo, anstataŭe de arba konflikto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_add_as_modification)
en: Update modifies instead of creating conflicts
eo: Ĝisdatigo modifas anstataŭ krei konfliktojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: <html><head/><body><p>If set, create any non-existent parent directories also by checking them out at depth=empty</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Se agordita, krei neekzistantajn gepatrajn dosierujojn ankaŭ kontrolante ilin ĉe depth=empty</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_update_make_parents)
en: Update makes missing parents
eo: Ĝisdatigo faras mankantajn gepatrojn

en: Not filling log cache because it is disabled due setting for this repository.
eo: Ne plenigante protokolkaŝmemoron ĉar ĝi estas malŝaltita pro agordo por ĉi tiu deponejo.

en: Filling log cache in background.
eo: Plenigi protokolon en la fono.

en: Filling cache canceled.
eo: Plenigado de kaŝmemoro nuligita.

en: Cache filled up to revision %1.
eo: Kaŝmemoro pleniĝis ĝis revizio %1.

en: Filling log cache in background finished.
eo: Plenigi protokolon en la fono finiĝis.

en: %1 of %2 transferred.
eo: %1 el %2 translokiĝis.

en: %1 transferred.
eo: %1 translokigita.

en: Log message for revision
eo: Protokolmesaĝo por revizio

en: Go to line
eo: Iri al linio

en: Show line
eo: Montri linion

en: Show line number
eo: Montri linionumeron

[ctx: @title:window]
en: Log Message for Revision %1
eo: Protokolmesaĝo por Revizio %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Line
eo: Linio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Revision
eo: Revizio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_startDateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopDateButton)
en: Date
eo: Dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Author
eo: Aŭtoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_BlameTree)
en: Content
eo: Enhavo

en: Add to revision control
eo: Aldoni al reviziokontrolo

en: Restore missing
eo: Restarigo mankas

en: Revert
eo: Reiri

en: Revert failed
eo: Malfari malsukcesis

en: Resolved
eo: Solvita

en: Skip
eo: Preterlasi

en: Deleted
eo: Forigita

en: Added
eo: Aldonita

en: Update
eo: Ĝisdatigo

en: Update complete
eo: Ĝisdatigo kompleta

en: Update external module
eo: Ĝisdatigi 'external' modulon

en: Status on external
eo: Statuso pri external

en: Commit Modified
eo: Enmeti Modifitojn

en: Commit Added
eo: Enmeti Aldonitojn

en: Commit Deleted
eo: Enmeti Forigitojn

en: Commit Replaced
eo: Enmeto Anstataŭitojn

en: Locking
eo: Ŝlosado

en: Unlocked
eo: Malŝlosita

en: Lock failed
eo: Ŝlosado malsukcesis

en: Unlock failed
eo: Malŝloso malsukcesis

en: unchanged
eo: senŝanĝe

en: item wasn't present
eo: ero ne ĉeestis

en: unversioned item obstructed work
eo: neversiita ero malhelpis laboron

en: Modified state had mods merged in.
eo: Modifita stato havis modifojn enfanditajn.

en: Modified state got conflicting mods.
eo: Modifita stato ricevis konfliktajn modifojn.

en: Enter password for realm %1
eo: Enigi pasvorton por sfero %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually.
eo: La atestilo ne estas eldonita de fidinda aŭtoritato. Uzu la fingrospuron por validigi la atestilon permane.

en: The certificate hostname does not match.
eo: La atestila gastiga nomo ne kongruas.

en: The certificate is not yet valid.
eo: La atestilo ankoraŭ ne validas.

en: The certificate has expired.
eo: La atestilo eksvalidiĝis.

en: The certificate has an unknown error.
eo: La atestilo havas nekonatan eraron.

en: %1
    Really store password as plain text?
eo: %1
    Ĉu vere konservi pasvorton kiel simpla teksto?

en: Save password
eo: Konservi pasvorton

[ctx: @action:button]
en: Store in Plain Text
eo: Konservi en Klara Teksto

en: SVN Error
eo: SVN-eraro

en: Command "%1" not implemented or known
eo: Komando "%1" ne efektivigita aŭ konata

en: "GET" requires output file
eo: "GET" postulas eligdosieron

en: May only switch one URL at time
eo: Povas ŝanĝi nur unu URL samtempe

en: Switch only on working copies
eo: Ŝalti nur je laborkopioj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CopyMoveView)
en: Copy / Move
eo: Kopii / Movi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadOneLabel)
en: Rename
eo: Alinomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_HeadTwoLabel)
en: to
eo: al

en: Rename/move
eo: Alinomi/movi

[ctx: @title:window]
en: Move/Rename File/Directory
eo: Movu/Alinomi Dosieron/Dosierujon

[ctx: @title:window]
en: Copy File/Directory
eo: Kopii Dosieron/Dosierujon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CreateRepoDlg)
en: Create new repository
eo: Krei novan deponejon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_DisableFsync)
en: Disable fsync at commit (BDB only)
eo: Malebligi fsync ĉe enmeto (nur BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to repository:
eo: Vojo al deponejo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select type of storage
eo: Elekti specon de konservado

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_FilesystemSelector)
en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
eo: Elekti la konservejan tipon de deponejo (FSFS aŭ Berkeley DB)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create trunk, tags and branches folders
eo: Krei trunk, tags kaj branches dosierujojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
eo: Se ĉi tio estas agordita tiam la baza aranĝo (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> kaj <tt>/tags</tt>) kreiĝos post malfermi la freŝan deponejon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_CreateMainDirs)
en: Create main folders
eo: Krei ĉefajn dosierujojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.6
eo: Estas kreita deponejo kongrua kun Subversion antaŭ 1.6

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.6 or above.
eo: Se agordita, la deponejo kreita estos kongrua kun Subversion antaŭ 1.5. Ĉi tio utilas nur kiam svnqt funkcias kun Subversion 1.6 aŭ pli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn16compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.6
eo: Kongrua al Subversion antaŭ 1.6

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_LogKeep)
en: Disable automatic log file removal (BDB only)
eo: Malebligi aŭtomatan forigon de protokoldosieroj (nur BDB)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Type of repository:
eo: Tipo de deponejo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.5
eo: Estas kreita deponejo kongrua kun Subversion antaŭ 1.5

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.5. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.5 or above.
eo: Se agordita, la deponejo kreita estos kongrua kun Subversion antaŭ 1.5. Ĉi tio utilas nur kiam svnqt funkcias kun Subversion 1.5 aŭ pli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn15compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.5
eo: Kongrua al Subversion antaŭ 1.5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Is created repository compatible to Subversion prior 1.8
eo: Estas kreita deponejo kongrua kun Subversion antaŭ 1.8

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: If set, the repository created will compatible to Subversion prior 1.4. This is only useful when svnqt is running with Subversion 1.8 or above.
eo: Se agordita, la deponejo kreita estos kongrua kun Subversion antaŭ 1.4. Ĉi tio utilas nur kiam svnqt funkcias kun Subversion 1.8 aŭ pli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_presvn18compat)
en: Compatible to Subversion prior 1.8
eo: Kongrua al Subversion antaŭ 1.8

en: Log cache holds %1 log entries and consumes %2 on disk.
eo: Protokola kaŝmemoro enhavas %1 protokolojn kaj konsumas %2 sur disko.

en: Really clean cache for repository
    %1?
eo: Ĉu vere purigi kaŝmemoron por deponejo
    %1?

en: Clean repository cache
eo: Purigi deponejan kaŝmemoron

[ctx: @action:button]
en: Delete Cache
eo: Forigi Kaŝmemoron

en: Really clean cache and data for repository
    %1?
eo: Ĉu vere purigi kaŝmemoron kaj datumojn por deponejo
    %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete repository
eo: Forigi deponejon

[ctx: @action:button]
en: Delete Repository
eo: Forigi Deponejon

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DBOverView)
en: Overview about cache database content
eo: Superrigardo pri konserva datumbaza enhavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepositoryLabel)
en: Known repositories
eo: Konataj deponejoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache entries for current selected repository
eo: Forigi kaŝmemorajn enskribojn por nuna elektita deponejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_DeleteCacheButton)
en: Delete cache
eo: Forigi kaŝmemoron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton) i18n: ectx: property (statusTip), widget (QPushButton, m_DeleteRepositoryButton)
en: Delete all entries and settings for selected repository
eo: Forigi ĉiujn enskribojn kaj agordojn por elektita deponejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_SettingsButton)
en: Repository Settings
eo: Deponejo Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_StatisticButton)
en: Statistics for repository
eo: Statistiko por deponejo

[ctx: @title:window]
en: Settings for %1
eo: Agordoj por %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Log cache settings
eo: Protokoli kaŝmemorajn agordojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_noCacheUpdate)
en: Do not update log cache on open
eo: Ne ĝisdatigi protokolkaŝmemoron je malfermo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefixes to filter out in revision tree
eo: Prefiksoj por filtri en reviziarbo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Log and statistics setting
eo: Protokola kaj statistika agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hide logs containing following words
eo: Kaŝi protokolojn enhavante sekvajn vortojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_log_pattern)
en: This is a list which words/substrings a log entry must contain so it will be hidden from log and statistics
eo: Ĉi tio estas listo, kiujn vortoj/subĉenoj devas enhavi protokol-enskribon, por ke ĝi estos kaŝita de protokolo kaj statistiko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Do not show commits from following users
eo: Ne montri enmetojn de sekvaj uzantoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KEditListWidget, dbcfg_exclude_userslog)
en: Do not display commits of listed users in log window and statistics view
eo: Ne montri enmetojn de listigitaj uzantoj en protokolo-fenestro kaj statistika vido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dbcfg_filter_empty_author)
en: Do not display commits without author
eo: Ne montri commits sen aŭtoro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DumpRepoDlg)
en: Dump repository
eo: Dump-deponejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_UseDeltas)
en: Use deltas
eo: Uzi deltojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_StartNumber)
en: -1 for START
eo: -1 por KOMENCO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblEnd)
en: End revision:
eo: Fini revizion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_incrementalDump)
en: incremental Dump
eo: pliiga Dump

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_Rangeonly)
en: Dump revision range
eo: Dump revizia gamo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutfileLabel)
en: Dump into:
eo: Elĵeti en:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_EndNumber)
en: -1 for HEAD
eo: -1 por HEAD

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_lblStart)
en: Start revision:
eo: Komenca revizio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_RepoLabel)
en: Repository to dump:
eo: Deponejo por elĵeti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_PatternLabel)
en: Patterns to add or remove:
eo: Ŝablonoj por aldoni aŭ forigi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RemoveCheckBox)
en: Remove patterns
eo: Forigi ŝablonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_DepthLabel)
en: Depth for ignore
eo: Profundo por ignorado

[ctx: @title:window]
en: Add Property
eo: Aldoni Proprecon

en: One of <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.
eo: Unu el <b>'native'</b>, <b>'LF'</b>, <b>'CR'</b>, <b>'CRLF'</b>.

en: If present, make the file executable.<br/>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
eo: Se ĉeestas, igi la dosieron plenumebla.<br/>Ĉi tiu propreco ne povas esti agordita en dosierujo. Ne-rikura provo malsukcesos, kaj rikura provo starigos la proprecon nur sur la dosierfilojn de la dosierujo.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br/>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br/>Valid keywords are:<br/><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br/><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br/><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
eo: Ŝlosilvortoj esti vastigitaj en la enhavon de dosiero.<br/>Ili povas esti enmetitaj en dokumentojn metante ŝlosilvorton kiu estas formatita kiel $KeywordName$.<br/>Validaj ŝlosilvortoj estas:<br/><b>URL /HeadURL</b> La URL por la ĉefrevizio de la projekto.<br/><b>Author/LastChangedBy</b> La lasta persono por ŝanĝi la dosieron.<br/><b>Dato/LastChangedDate</b> b> La dato/tempo, kiam la objekto estis laste modifita.<br/><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> La lasta revizio, kiun la objekto ŝanĝiĝis.<br/><b>Id</b> Kunpremita resumo el la antaŭaj 4 ŝlosilvortoj.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br/>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
eo: Agordu ĉi tion al iu ajn valoro (ekz. <b>'*'</b>) por devigi ŝlosadon por ĉi tiu dosiero.<br/>La dosiero estos agordita nurlegebla kiam kontrolita aŭ ĝisdatigita, indikante ke uzanto devas akiri ŝlosu la dosieron antaŭ ol ili povas redakti kaj fari ŝanĝojn.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
eo: La mimespeco de la dosiero. Uzita por determini ĉu kunfandi la dosieron kaj kiel servi ĝin de Apache. Mimtipo komencanta per <b>'teksto/'</b> (aŭ forestanta mime-tipo) estas traktata kiel teksto. Ĉio alia estas traktata kiel binara.

en: A newline separated list of module specifiers, each consisting of a relative directory path, optional revision flags, and a URL. For example:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
eo: Novlinie apartigita listo de modulspecifiloj, ĉiu konsistante el relativa dosiervojo, laŭvolaj revizioflagoj, kaj URL. Ekzemple:<br/><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br/><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
eo: Novlinie disigita listo de dosierŝablonoj por ignori.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
eo: Etikedu tekston por montri por la redakta skatolo, kie la uzanto enigas la numeron de la afero.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
eo: URL montranta al la temo-spurilo. Ĝi devas enhavi <b>%BUGID%</b> kiu estas anstataŭigita per la numero de cimproblemo. Ekzemplo:<br/><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
eo: Ŝnuro kiu estas almetita al protokolo-mesaĝo kiam temo-numero estas enigita. La ĉeno devas enhavi <b>%BUGID%</b> kiu estas anstataŭigita per la numero de cimproblemo.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>.
eo: Agordu al <b>'yes'</b> se averto estos montrita kiam neniu problemo estas enigita en la dialogo de kompromiso. Eblaj valoroj:<br/><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> aŭ <b>'false'</b>/<b>'no'</b> .

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br/>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>.
eo: Agordu al <b>'false'</b> se via erarspura sistemo havas raportojn, kiuj estas referencitaj ne per ciferoj.<br/>Eblaj valoroj: <b>'true'</b> aŭ <b>'false'</b>.

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking ID to be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
eo: Agordu al <b>'false'</b> se vi volas, ke la erarspura ID estu enmetita ĉe la supro de la protokolo-mesaĝo. La defaŭlta estas <b>'true'</b> kio signifas ke la erarspura ID estas almetita al la protokolo-mesaĝo.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br/>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
eo: Du regulaj esprimoj apartigitaj per novlinio.<br/>La unua esprimo estas uzata por trovi ĉenon referentan al problemo, la dua esprimo estas uzata por ĉerpi la nudan cimidentigilon el tiu ĉeno.

en: Select or enter new property
eo: Elekti aŭ enigu novan proprecon

en: No help for this property available
eo: Neniu helpo disponebla por ĉi tiu propreco

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditPropsDlg)
en: Modify property
eo: Modifi proprecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_NameLabel)
en: Property name:
eo: Propreca nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_ValueLabel)
en: Property value:
eo: Propreca valoro:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, helpButton)
en: Click for short info about pre-defined property name
eo: Klaku por mallongaj informoj pri antaŭdifinita proprecnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_UrlLabel)
en: Enter URL:
eo: Enigu URL:

en: Property
eo: Propreco

en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_stopNumberButton)
en: Number
eo: Nombro

en: Error running the graph layouting tool.
eo: Eraro pri funkciado de la grafea aranĝo.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
eo: Bonvolu kontroli, ke 'punkto' estas instalita (pako GraphViz).

en: Revision %1
eo: Revizio %1

en: Rotate clockwise
eo: Rotacii dekstrume

[ctx: @title:window]
en: Logs
eo: Protokoloj

en: Cancel
eo: Nuligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_Destlabel)
en: Destination folder:
eo: Cela dosierujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidForce) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ForceCheck)
en: Force
eo: Devigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidIgnore)
en: Ignore
eo: Ignori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_UUidDefault)
en: Default
eo: Defaŭlta

en: History
eo: Historio

en: Properties
eo: Proprecoj

en: Details
eo: Detaloj

en: Move
eo: Movi

en: Check for updates
eo: Kontrolu ĝisdatigojn

en: Blame
eo: Kulpigi (blame)

en: New folder
eo: Nova dosierujo

en: Unversioned
eo: Neversiita

en: Cleanup
eo: Purigado

[ctx: Menu item]
en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Commit
eo: Enmeti

en: Merge
eo: Kunfandi

en: Open With...
eo: Malfermi per...

en: Export
eo: Eksporti

en: Refresh view
eo: Refreŝigi vidon

en: Refresh
eo: Refreŝigi

en: Opens all branches of the file tree
eo: Malfermas ĉiujn branĉojn de la dosierarbo

en: Closes all branches of the file tree
eo: Fermas ĉiujn branĉojn de la dosierarbo

[ctx: @action:button]
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: @title:window]
en: Merge
eo: Kunfandi

en: Error
eo: Eraro

en: Navigation
eo: Navigado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_OutLabel)
en: Output to:
eo: Eligo al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_RecursiveCheck)
en: Recursive
eo: Rikura

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Name
eo: Nomo

en: Status
eo: Statuso

en: Other...
eo: Alia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: Add Property
eo: Aldoni Trajton

en: %1 of %2
eo: %1 el %2

en: Finished
eo: Finita

[ctx: @title:window]
en: Annotate
eo: Prinoti

en: Enter folder name:
eo: Enigu dosierujan nomon:

[ctx: @title:window]
en: Details
eo: Detaloj

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Type
eo: Tipo

en: File
eo: Dosiero

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Size
eo: Grandeco

en: Schedule
eo: Horaro

en: Normal
eo: Normala

en: Addition
eo: Aldono

en: Deletion
eo: Forigo

en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @title:window]
en: Commit
eo: Enmeti

[ctx: @title:window]
en: Downloading
eo: Elŝutante

[ctx: @title:window]
en: Export
eo: Eksporti

en: Exporting
eo: Eksportante

[ctx: @title:window]
en: Revert
eo: Reiri

[ctx: @title:window]
en: Cleanup
eo: Purigado

[ctx: @title:window]
en: Resolve
eo: Solvi

[ctx: @title:window]
en: Import
eo: Importi

en: Nothing to merge.
eo: Nenio por kunfandi.

[ctx: @title:window]
en: Move
eo: Movi

[ctx: @title:window]
en: Copy / Move
eo: Kopii / Movi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_ChangedList)
en: Item
eo: Ero

en: Missing
eo: Mankas

en: Replaced
eo: Anstataŭita

en: Ignored
eo: Ignorita

en: External
eo: Ekstera

en: Conflict
eo: Konflikto

en: Merged
eo: Kunfandita

en: Incomplete
eo: Nekompleta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonBlame)
en: Annotate
eo: Prinoti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbHelp)
en: Help
eo: Helpo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pbClose)
en: Close
eo: Fermi

en: &Move Here
eo: &Movu Ĉi tien

en: &Copy Here
eo: &Kopii Ĉi tie

en: C&ancel
eo: Rezi&gni

[ctx: @title:window]
en: Open
eo: Malfermi
